Muokataan sivua Kuppa

Versio hetkellä 26. maaliskuuta 2024 kello 08.16 – tehnyt Starac (keskustelu | muokkaukset) (Ak: Uusi sivu: Luokka:Tieteet ja alkemia '''Kuppa''' (syfilis, oftintauti, sotilaantauti, galthintauti, jne.) on herkästi tarttuva pahamaineinen sukupuolitauti. Se etenee kolmessa vaiheessa: aristamaton ensihaava, parin kuukauden jälkeen toinen vaihe jossa esiintyy haavaumia, syyliä ja ihomuutoksia. Tämän vaiheen jälkeen potilas on näennäisesti parantunut. Taudin kolmas vaihe tulee yleensä 10-20 vuoden kuluessa, mutta joskus vasta hyvin pitkän ajan päästä. III vaiheen kuppa...)
(ero) ← Vanhempi versio | Nykyinen versio (ero) | Uudempi versio → (ero)
Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Varoitus: Olet muokkaamassa vanhaa versiota tämän sivun tekstistä. Jos julkaiset sen, kaikki tämän version jälkeen tehdyt muutokset katoavat.
Varoitus: Et ole kirjautunut sisään. IP-osoitteesi tulee näkymään julkisesti, jos teet muokkauksia. Mikäli kirjaudut sisään tai luot tunnuksen, muokkauksesi yhdistetään käyttäjänimeesi ja saat paremman käyttökokemuksen.
Huomaa, että kuka tahansa voi muokata, muuttaa ja poistaa kaikkia Praedor Wikiin tekemiäsi lisäyksiä ja muutoksia. Muokkaamalla sivustoa luovutat sivuston käyttäjille tämän oikeuden ja takaat, että lisäämäsi aineisto on joko itse kirjoittamaasi tai peräisin jostain vapaasta lähteestä (lisätietoja löytyy sivulla Praedor Wiki:Tekijänoikeudet). Älä käytä tekijänoikeuden alaista materiaalia ilman lupaa!
Peruuta Muokkausohjeet (avautuu uuteen ikkunaan)